Találatok: Abbahagytam a szedését de még nem (8 db)

Abbahagytam a gyógyszer szedését de még nem telt el csak egy hónap amikor szeretkeztünk és azóta kiderült hogy terhes vagyok. Lehet-e gond a gyerekkel hogy ilyen hamar lettem terhes?

gyakorikerdesek.hu

Legjobb: Jelezd a nõgyógyászodnak. Sok ilyenrõl hallottam már, és nem okoztak gondot, a 3 hónapos csak amolyan biztonsági okból szokták emlegetni. Feleslegesen ne parázz elõre, majd az orvos mond rá valamit. Az aggodalmaskodás többet árt a babának!

kérdésre adott válaszok
Jelezd a nõgyógyászodnak. Sok ilyenrõl hallottam már, és nem okoztak gondot, a 3 hónapos csak amolyan biztonsági okból szokták emlegetni. Feleslegesen ne parázz elõre, majd az orvos mond rá valamit. Az aggodalmaskodás többet árt a babának!
Ezek a gyógyszerek már sokkal kifinomultabbak mint régen nem hiszem, hogy problémát okozhat. Én is így jártam az ikrek már 12 évesek.
Attól is függ, hogy milyen készítményt szedtél. De szerintem nem lehet baja a babának. Vagy ha igen, akkor az orvos úgyis a megszakítást fogja javasolni. Menj minnél hamarabb orvoshoz, és mond el az aggodalmadat. Ebben a kérdésben õ tud érdemleges választ adni neked.

Már 1 éve abbahagytam a gyógyszer szedését és négy hónapja próbálkozunk a párommal, de még mindig semmi. Miért nem esek teherbe?

gyakorikerdesek.hu

Legjobb: 4 hónap még nagyon rövid idõ, ne aggódj! Használsz ovulációs tesztet a kalkulátor mellé? Mindig sikerül azokon a napokon együtt lennetek, mikor termékeny vagy?

kérdésre adott válaszok
Kedves kérdezõ !! Erre a kérdésedre nem lehet konkrét választ adni , pl írd le hogy figyeled-e a tested tüneteit mikor van péd van-e egyáltalán , méred a hõdet , vagy szoktál-e lh tesztelni, voltál -e orvosi kivizsgáláson a pároddal együtt , mert szoktál mondani ha baj van lehet hogy megtalálni nagyon nehéz de orvosolni a legegyszerûbb , kitartás még nagyon rövid ideje próbálkoztok de ha nagyon nem bírod menj el dokihoz hogy csináltasson labort a hormonokról , nézzen meg uh-n a párodat küldje el spermatogramra , de addig is kitartás , és nyugalom jönni fog az a babó lehet elõbb mint hinnéd , mielõbbi babavárást kívánok.
4 hónap még nagyon rövid idõ, ne aggódj! Használsz ovulációs tesztet a kalkulátor mellé? Mindig sikerül azokon a napokon együtt lennetek, mikor termékeny vagy?

8hónapja abbahagytam a tabletta szedését, azóta változó idöközönként jön meg a menstruációm, volt hogy 30 napra, de volt hogy 52 napra jött meg, most 43 napra jött meg, de nem vérzés, hanem barna folyásom volt! Mitől lehet ez?

Megszakítással védekezünk!Most a 48-ik napon vagyok és nem jött meg ,vajon megjön még vérzés formájában?
gyakorikerdesek.hu

Legjobb: Nem tudom, de ha nem akartok babát, akkor nagy ötlet megszakítással védekezni... Csinálj tesztet.

kérdésre adott válaszok
A kérdező hozzászólása: 9 évig szedtem a tablettát, panaszaim voltak, azért hagytam abba a szedését, nem a baba miatt. Tesztet fogok csinálni, köszönöm. A kérdésem még mindig az, hogy vajon miért lehet ez?
akartok babát? ha nem akkor minek hagytad abba? és akkor nemkéne megszakítással védekezni, ha nemkell még a baba. sztem csinálj egy tesztet
Nem tudom, de ha nem akartok babát, akkor nagy ötlet megszakítással védekezni... Csinálj tesztet.

Fogamzásgátló szedése mellett terhes lettem! Lehet-e valami baja a gyógyszer szedésétől a babának? Most már abbahagytam természetesen, de mikor még nem tudta hogy baba lesz, akkor szedtem.

gyakorikerdesek.hu

Legjobb: Allitolag nem lesz semmi baj. Van olyan baratnom aki szinten igy esett teherbe es gyonyoru, egeszseges gyermeke szuletett. Persze igazan csak a doki tud megnyugtatni. De szerintem ne aggodj.

kérdésre adott válaszok
Én is úgy tudom, hogy nem okoz gondot, ha valaki fogamzásgátló mellett esik teherbe. Olvastam több helyen is, hogy ennyi idõ alatt nem valószínû, hogy károsodást szenvedett a baba. Gondolom az elsõ gyanûs jel (menstruáció kimaradása) után abbahagytad a szedést. Bocsi, hogy visszakérdezek, de hogy történt ez meg veled? Hagytál ki szemeket? Vagy hogyan? Én nagyon parázok ettõl az esettõl, és azért kérdem mert neked tuti tapasztalatod van.
Szia. Ne aggódj, aranyszabály, hogy ha valami rendellenesség is kialakul az embrio fejlõdésekor- akkor az a terhesség elhal. A korai szakaszban a mindent vagy semmit elve érvényesül, ez magyarázza azt is, hogy a nõgyógyászok nem harcolnak különösebben egy alig pár heteske terhességért. Nyugi, csak optimistán! És gratula a kicsihez.
Az egyik ismerõsöm fogamzásgátló inekció mellett esett teherbe. Megtartotta és nincs semi baja a babának. Persze konzultálj az orvossal. Mond el félelmedet , és tedd fel kérdéseid. Szerintem fog megnyugtató szavakat mondani. Persze te döntesz.
A kérdező hozzászólása: Köszönöm Mindenkinek a gyors és megnyugtató válaszokat!!! Amúgy én csak annyit "hibáztam", hogy két alkalommal elfelejtettem, de cseppet sem bánom. Remélem minden rendben lesz.
Szia! Én is terhes lettem a fogamzásgátló mellett (2x is, 1x a szoptatós bogyó mellett!!!+ szoptattam is). Sajnos még a mensim se maradt ki, így csak 2, 5 hónap után hagytam abba a gyógyszert. A dokim szerint ha így is megmaradt a baba, akkor az biztosan egészséges, mert ha bármi károsodás érte volna, akkor eleve meg sem tapadt volna vagy spontán elment volna. Emellett azt is mondta, hogy a mostani, modern fog. gátlók elég kevés hormont tartalmaznak, így kicsi az esély, hogy bajt okoznának, ha mégis, akkor érvénybe lép az elõzõ megjegyzés. Elmondhatom, hogy mindkét gyerekem gyönyörû, makk egészséges és még a terhesség alatt sem volt velük semmi probléma. A fiam 11 éves, a pici lányom 8 hónapos.. Szerintem, hogy biztosan megnyugodj, beszélj a dokiddal és a védõnõvel is. Minden jót Nektek!:) )
Allitolag nem lesz semmi baj. Van olyan baratnom aki szinten igy esett teherbe es gyonyoru, egeszseges gyermeke szuletett. Persze igazan csak a doki tud megnyugtatni. De szerintem ne aggodj.
én is fog-gátló mellett estem teherbe ráadásul és csak 24 hetesen vettem észre:( de gyönyörû makk egézséges fiam van:D
én is tabi mellett estem teherbe. és 3hónapig szedtem, utána derült a ki a baba. de semmi baja. egészséges kicsi lányom van.mai tabik annyira alacsony hormontartalmúak, hogy ez nem kárositja a babákat. ezt a dokim mondta nekem is. egy 21 éves anyuka

Menses alatt jelemtkezo rosszullet, amelyet meg eddig nem ereztem, egy honapja abbahagytam a tabi szedest, ez az elso menses azota, de gyenge vagyok rosszul erzem magam, vki volt igy? Mitol van?

gyakorikerdesek.hu

Legjobb: A menstruációtól van. Nekem a tabletta elõtt hányingerem, hasmenésem, fájdalmaim, fájó melleim, brutál pattanásaim voltak. A menstruáció alatt meg olyan gyenge voltam, és falfehér, hogy éppen hogy éltem.

kérdésre adott válaszok
A menstruációtól van. Nekem a tabletta elõtt hányingerem, hasmenésem, fájdalmaim, fájó melleim, brutál pattanásaim voltak. A menstruáció alatt meg olyan gyenge voltam, és falfehér, hogy éppen hogy éltem.

kérdésre adott válaszok
Menj el nogyogyaszhoz, ha sokaig szedted szunet nelkul, akkor le allhat a pete eresed. De ez kezelheto...
Én a helyedben már rég elmentem volna az orvoshoz. Lehet egy komoly betegség kezdete...
en elmennek a dokihoz. 3 honap az hosszu ido.

kérdésre adott válaszok
Szia! Én is április elején hagytam abba és a múlt héten jött meg 2 hónap után! Ez attól van, hogy megvontad a hormont a szervezetedtõl. Egyetértek az elõttem szólóval, ha nem jön meg 1 hónapon belül menj orvoshoz.
Igen, az enyémre rá is van írva. Ez azért van - ha jól tudom -, mert a szervezeted elszokott a hormontermeléstõl, és vissza kell állnia. De ha ebben a hónapban sem jön meg, szerintem beszélj egy nõgyógyásszal.
Aha, szokik hozzá a szervezeted, h már nem szeded a tabit!